جمعه 16 فروردین‌ماه سال 1387
معرفی شبیه ساز پرواز x
نوشته شده توسط دانیال حقگو در ساعت 02:44 ب.ظ
حداقل سیستم:cpu:1.4 GHZ, Ram:256.Ideo memory:128 MB hard drive space:8G

این پدیده جدید دنیای الکترونیک یک بازی کامپیوتری شبیه سازی پرواز است که در آن میتوانید پرواز با انواع مختلف وسایل نقلیه هوایی را از مدل های فوق سبکی چون گلایدرها تا سسناها وهواپیماهای مسافربری و هلی کوپترها-در حالی که به زیبایی و با توجه مناسب به جزئیات مدل سازی شده اند-تجربه کنید.

شبیه سازی واقع گرایانه بازی آن راحتی برای کسانی که به دنبال دریافت گواهینامه های واقعی خلبانی هستندومناسب ساخته است.اگر انجام پروازهای معمولی بین شهری برایتان کسالت آور است.میتوانید به انجام و به اتمام رساندن ماموریت های هدف دار و جذاب بازی مشغول شوید و مثلا پروازهای نمایشی انجام دهید وبر روی اتوبوس در حال حرکت فرود آیید و یا به مسابقه با کامیون که از موتور جت نیرو میگیرد بپردازید.

FSX در دو نسخه عرضه شده است.در نسخه اول والبته گرانتر 50 ماموریت به همراه 24 هواپیما گنجانده شده و در حالی که در نسخه دوم و استاندارد بازی 30 ماموریت به همراه 18 هواپیما موجود است.در نسخه گرانتر 45 ودر نسخه استاندارد 40 فرودگاه با جزئیات کامل گنجانده شده است.همچنین تعداد شهرها در دو بازی 38 در مقابل 28 است.در حالت بازی مولتی پلیر میتوانید به برج کنترل رفته و نقش یک کنترل کننده ترافیک هوایی را ایفا کنید.

وضعیت جوی مسلما یکی از فاکتورهای مهم پرواز برای یک خلبان است.جالب اینجا است که در FSX میتوانید شرایط آب و هوایی را به دلخواه خود تغییر دهید.بنابراین اگر مایلید که توانیی خود را در کنترل هواپیما در توفان های شدید محک بزنید و یا پرواز با یک 747 را در یک شب شدیدا برفی تجربه کنید تنها کافی است شرایط را به دلخواه تغییر دهید.در ضمن شما میتوانیدبا آموزش های داخل بازی به خود لقب خلبان دهید.

این بازی محصول شرکت مایکروسافت است که در اولین نسخه ان در 17 اکتبر 2007 روانه بازار شد.این شبیه ساز در 2DVD عرضه شده است